Hes Kablo 14. EIF Dünya Enerji kongresi ve Fuarı’na Katıldı

Enerjinin tüm dallarının ele alındığı fuarda yerini alan Hes Kablo, enerji sektörüne sunduğu solar kablolarıyla güneş enerjisinin önemine dikkat çekti.

Hes Kablo olarak zirveden aldığımız güç 50 yıla yakın tecrübe ile ürettiğimiz kablo ve çözümlerle kablo sektöründe İnovasyon ve ilerlemeye öncülük ediyor; bir yandan da çevreye duyarlı ürün ve model sistemler üzerinde yatırımlarımıza devam ediyoruz. yüksek teknoloji kullanarak ürettiğimiz fiber optik kablolar, Zayıf Akım kabloları ve Koaksiyel kablolar ile tasarladığımız yeni nesil kabloların iletişim, telekomünikasyon, otomasyon gibi hızla gelişen, sektörlere ilham vermesinden dolayı gururluyuz.”

Hedef güneş enerjisi ile Türkiye'ye 3 bin 500 megavatlık güç eklemek Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının desteğiyle bu yıl 14.'sü düzenlenen EIF Dünya Enerji Kongresi ve Fuarı Antalya'da başladı. 52 ülkeden katılımın olduğu fuarda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ise törene Ankara'dan video konferans yöntemiyle katıldı. EIF 2021'de çeşitli enerji kaynaklarının ve enerji piyasalarının tüm boyutları ile değerlendirilmesi ve en son gelişmeler ile uygulamaların pek çok açıdan tartışılıp ele alınabileceği bir ortam oluşturulması amaçlandı. 
Hes Kablo olarak Solar Kablolarımız. Enerji Kablolarımız ve Dünyada İlk defa üretilen 420 kV Ekstra yüksek gerilim enerji kablomuzu sergileme imkanı bulduk.